Наша історія

     Історія школи.

У 1855 році відкрито школу в Радивонівці. Школа перебувала на утриманні сільської громади. Однак населення мало виявляло прагнення до навчання, а співчуття до стану шкільної справи ще менше. Особливо це відчувалося восени та навесні, коли проводилися польові роботи або треба було випасати худобу. Та вдалося відродити інтерес до школи завдяки введенню для дітей хорового церковного співу. З цього часу зацікавленість у отриманні освіти підтримувалася різними способами. Але не бракувало й невдач. До справи школи залишалася байдужою сільська громада. У класах було тісно, брудно, не завжди тепло, а саме приміщення – незручним до навчання, особливо письма. Навчальні приміщення мали на додачу ще й смердюче повітря.

У 1908 році в школу вчителями призначені Худяков і Зайцев.

У переважній більшості навчалися хлопчики. Дівчаток було дуже мало.

Заняття проводилися в одну зміну. Їх відвідували близько 90 . Заняття проводив один вчитель з 1-3 класами одночаснно. Четвертий клас займався в будинку колишнього священика (не зберігся).

У 1930 р. в селі була відкрита семирічка. Вона називалася школою колгоспної молоді. Тільки у 5-х класах навчалося більше ніж 70 учнів. Всього ж в школі було 280 школярів. Були класи-паралелі: два перших, два других, два третіх, два четвертих.

  •          Коли в село прийшли фашистські загарбники , школу було закрито. Вчителі пішли на фронт. Багато з них загинуло на полях війни. Це директор школи Антонович Микола Гаврилович
  •          ( вчитель математики), завуч Іочко Григорій Іванович (вчитель російської мови), Поздняков Микола Архипович
  •          ( вчитель початкових класів). В 1941 р. пішов на фронт , був важко поранений, побував в концтаборі і після цього пропрацював в школі 33 роки Гостищев Василь Васильович ( вчитель німецької та російської мови).
  •          Перша школа після війни знаходилася біля старого клубу.
  •          Зараз це будинок Корнєвих.
  •          Потім школа розташовувалася у маєтку поміщика Залогіна , що по вулиці Чапаєва.
  •          На цьому місці тепер будинок Рудковської Валентини.
  •          Пізніше навчалися у школі по вулиці Леніна, зараз це будинок Волобуєва Н. В.
  •          Закінчували навчання у школі-семирічці, зараз це місцева амбулаторія.

У 1962 році у селі відкривається нова восьмирічна школа.

Школа стає середньою у 1967 році. Колектив школи.

1 вересня 1983 р. новобудова зустріла своїх учнів.